Informacje w mediach przed szkoleniem
Na stronie internetowej lokalnych serwisów informacyjnych: Podlasie24 oraz Życie Siedleckie, opublikowany został artykuł dotyczący przygotowań nauczycieli do szkoleń zagranicznych – warsztatów językowych dla nauczycieli zrealizowanych w ramach naszego projektu, które były też formą upowszechniania projektu.
http://www.zyciesiedleckie.pl/siedlce/15503-nauczyciele-ze-strzaly-szlifuja-angielski
Informacje w mediach społecznościowych
Podczas szkolenia we Włoszech nauczycielki napisały artykuł w języku angielskim zawierający refleksje dotyczące wagi dialogu międzykulturowego w dzisiejszym świecie, został upubliczniony na profilach uczestników szkolenia oraz w całości zamieszczony na profilu organizacji szkolącej.
Dodatkowo nauczyciele na bieżąco udostępniali informacje o projekcie zamieszczane na stronie Urzędu Gminy Siedlce i na innych stronach internetowych.
Filmik projektowy na YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=VXW-cT1X5O8&t=422s
Został stworzony filmik, w którym zostały zaprezentowane działania nauczycieli w ramach projektu, przez i po odbytych szkoleniach. Stworzono kanał na YouTube by umożliwić dzielenie się rezultatami projektu z szerokim gronem odbiorców.
Podczas trwania projektu powstały następujace filmiki:
Relacja z Pikniku Rodzinnego podczas, którego prezentowane były rezultaty projektu.
https://www.youtube.com/watch?v=GRlUmSH6fLk
Pamiątkowe filmiki dla wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych z lekcji z prowadzonych wspólnie z nauczycielami uczestniczacymi w projekcie:
https://www.youtube.com/watch?v=oyMH74nEnow
https://www.youtube.com/watch?v=XK3hKzEzEqU
Informacja na stronie Gminy Siedlce
Przed wyjazdem oraz po powrocie ze szkolenia na stronie Gminy Siedlce http://www.gminasiedlce.pl/
zostały zamieszczone informacje o projekcie i odbytych szkoleniach wraz z dokumentacją zdjęciową. Gmina Siedlce zamieściła także te informacje na swoim profilu na portalu społecznościowym Facebook https://web.facebook.com/ugsiedlce/?fref=ts
"Przygotowania do szkoleń zagranicznych nauczycieli w ZOW w Strzale
W Zespole Oświatowo-Wychowawczym w Strzale, w bieżącym roku szkolnym realizowany jest kolejny projekt Mobilności kadry edukacji szkolnej finansowany z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój, pt. „Dialog międzykulturowy – dialogiem przyszłości”, autorkami projektu są Agnieszka Niedziółka i Małgorzata Gizak.
Jednym z ważniejszych jego punktów jest udział ponad połowy nauczycieli naszej placówki w szkoleniach zagranicznych. Na kurs językowy na Maltę pojedzie 11 nauczycieli różnych przedmiotów, a 2 do Włoch na szkolenie dotyczące roli dialogu międzykulturowego we współczesnym świecie . Po powrocie realizując liczne zadania projektowe, wykorzystają zdobytą wiedzę i umiejętności w pracy z uczniami naszej szkoły.
W kwietniu nauczyciele uczestniczyli w zajęciach odświeżających znajomość języka angielskiego, prowadzonych przez panią Martę Czarnocką właścicielkę Centrum Językowego Broadway w Siedlcach. Zmotywowani nowymi wyzwaniami nauczyciele z entuzjazmem przypominali sobie wyrażenia w języku angielskim, które pomogą im pełniej wykorzystać czas podczas szkolenia „Fluency and English Language Development for Teachers” na Malcie oraz „Different cultures: The art of coming together” we Włoszech, które odbędą się w lipcu 2016 roku.
Więcej informacji związanych z międzynarodowymi projektami realizowanymi w ZOW w Strzale w zakładce: Współpraca zagraniczna."
"Nauczyciele ze Strzały szkolą się na Malcie i we Włoszech
Informacje zamieszczone na internetowych portalach informacyjnych
http://tygodniksiedlecki.com/t36967-10lecie.wspolpracy.zow.w.strzale.z.global.volunteers.htm
"Początek roku w szkole w Strzale był wyjątkowo intensywny i bogaty w różne działania związane projektem "Mobilności kadry edukacji szkolnej" programu POWER, który realizuje nasza szkoła.
Realizowane były przedsięwzięcia związane z popularyzacją nauki języków obcych i dialogu międzykulturowego. 26 września na korytarzu słychać było powitania, pożegnania i zwroty grzecznościowe w języku angielskim, rosyjskim, hiszpańskim, niemieckim a także innych. Wszystko to za sprawą fiszek, którymi została „ozdobiona" szkoła. To właśnie w ten sposób nasi uczniowie świętowali w tym roku Europejski Dzień Języków Obcych, który za sprawą amerykańskich i hiszpańskich gości przeciągnął się aż do połowy października.
Od połowy września gościliśmy 7 wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych w tym sześcioosobową rodzinę, a także wolontariuszkę z Hiszpanii, którzy wspólnie z nauczycielami prowadzili zajęcia m.in. angielskiego, hiszpańskiego, wychowania fizycznego, geografii, przyrody, zajęcia artystyczne, techniczne i muzyczne, a także polsko-angielskie zajęcia poświęcone opowiadaniu „Stary człowiek i morze".
Podobnie jak w latach ubiegłych nad prawidłowym przebiegiem wizyt czuwały Agnieszka Niedziółka i Małgorzata Gizak.
Dziesięć lat temu, nasza szkoła zaprosiła w swoje progi amerykańskich wolontariuszy. I tak zostali, na stałe wpisując się w życie szkoły. Każdy kolejny gość, niezależnie od wieku, momentalnie staje się członkiem naszej społeczności szkolnej. Do tej pory gościliśmy już 19 wolontariuszy ze Stanów Zjednoczonych i 1 z Hiszpanii. Szczególnym przeżyciem dla uczniów są wizyty ich rówieśników, zostawiające niezapomniane wspomnienia i dające możliwość doskonalenia umiejętności językowych poprzez kontakt za pośrednictwem nowoczesnych technologii. Atmosfera życzliwości i otwarcia w naszej szkole sprawia, że wolontariusze często myślą o powrocie do nas i wracają. Inni przez lata pozostają z nami w kontakcie, mamy nawet kota w Kalifornii o imieniu „Strzała".
Lekcje z wolontariuszami to wyjątkowa i niecodzienna okazja do nauki języka angielskiego. Zajęcia z rodowitymi amerykanami są najłatwiejszym sposobem na przyswojenie języka angielskiego. Lata ubiegłe pokazały jaki postęp robią uczniowie i nauczyciele pod kątem językowym, a także społecznym.
W związku z obchodami 10-cio lecia współpracy gościliśmy w naszej szkole panią Dorotę Wierzbicką, dyrektora Programów Międzynarodowych amerykańskiej organizacji Global Volunteers. To dzięki niej mieliśmy możliwość podnosić nasze kompetencje uczestnicząc w tych wyjątkowych lekcjach. Składając serdeczne podziękowania mamy nadzieję na kolejne lata udanej współpracy.
Podziękowania kierujemy również do wszystkich, którzy rok rocznie angażują się w organizację pobytu wolontariuszy na terenie szkoły i zapewniają im dowóz do szkoły. Specjalne podziękowania kierujemy do Gminy Siedlce, za zapewnienie transportu dla sześcioosobowej rodziny z Kalifornii, która zdecydowała się spędzić w naszej szkole jeden z wielu tygodni swojej podróży dookoła świata oraz nauczycieli zaangażowanych w lekcje anglojęzyczne: Joanny Wiśniewskiej, Teresy Wilk, Anny Skolimowskiej, Hanny Misiak, Anetty Marzec, Krzysztofa Leszczyńskiego, Krzysztofa Rusinka, Doroty Błaszkiewicz-Wołosiak, Magdy Zamyłko, Katarzyny Kaczor, Małgorzaty Gizak i Agnieszki Niedziółki.
Bez wspólnej pracy i zaangażowania tych wszystkich osób uczniowie z Zespołu Oświatowo – Wychowawczego w Strzale nie mieliby tak niepowtarzalnej okazji do doskonalenia umiejętności językowych i poszerzania swoich horyzontów. Dziękujemy!
Autorki: Małgorzata Gizak i Agnieszka Niedziółka"
W ramach podziękowania uczestnicy zajęć zaprosili Amerykankę na tradycyjną polską kolację. Degustacja pierogów, tatara i wspaniałego lodowego deseru, posłużyła jako kolejny temat do ćwiczeń z języka angielskiego i była dowodem na to, że każdą sytuację można wykorzystać, aby się kształcić. Nauczyciele potrafią to robić, a Ci ze Strzały, w szczególności."
Artykuł opublikowany w mediach społecznościowych na stronie organizatora ITAKA Training







